מחשבות מיוסטון

חברים יקרים בארץ הקודש

המסע הגדול מעבר לים החל ואיך לומר את זה בלי הרבה גינונים-

Houston we have (many) problems!

רצינו רק להגיע ביחד- משפחה של 6 נפשות עולה על טיסה לניו-יורק. הטיסה מתעכבת בארץ שעתיים. טיסת ההמשך מניו-יורק ליוסטון, כבר מזמן יצאה לדרך ואין שום אפשרות להעלות את כל שש הנפשות שאנחנו על טיסה ליוסטון. עומדות בפנינו 2 אפשרויות- או שמתפצלים לשתי טיסות נפרדות ונפגשים, בעזרת השם, ביוסטון או שטסים לשיקאגו ומשם בטיסה נוספת ליוסטון. אחרי 12 שעות טיסה מפרכות, 9 מזוודות ענקיות, 6 תיקי טרולי ו4 ילדים מאד משתדלים, ומקץ דקה וחצי של דכאון, טסנו לשיקאגו כולנו, במושבים מפוצלים, האמצעית האמיצה יושבת בחלק הקדמי, בין שני אמריקאים חסונים, לא מבינה מילה אבל מחייכת, שאר המשפחה בחלק האחורי בשכנות מסויימת. נחיתה בשיקאגו המראה ליוסטון. למעלה מ 30 שעות אנחנו עפים. נחתנו.

אנשים טובים באמצע יוסטון- משפחה יקרה (שהכרתי בפייסבוק) הזמינה אותנו לבראנצ' בשישי וקיבלה אותנו בסבלנות וברוחב לב לארוחת שבת לילית מאד. הילדים התרגשו ממש מההזמנה, אבל זה לא הפריע להם להירדם אחרי רבע שעה בדיוק, בכל רחבי הבית. כנראה שילדים, כמו צבים, לוקחים את הבית איתם לכל מקום ומרגישים ביתיות גם במקומות חדשים ורחוקים.

5 דברים שלא גילו לי

4 דברים ששמחתי לגלות

וטעות אחת, כי מטעויות לומדים:

 1. מים בששון מים ביוסטון- בשביל שיהיו מים חמים במקלחת ביוסטון, צריך להתחבר לחברת הגז. למרות שבחוץ 40 מעלות בצל ו100 אחוזי לחות, עוד לא גילו כאן את הסטארט אפ המטורף- דודי השמש.

 2. שום דבר לא אישי- אמא עם ארבעה ילדים, אחד מהם תינוק בעגלה, לא תורשה להעלות את העגלה במדרגות גם אם היא מאחרת לטיסה ובעלה רץ לעצור את המטוס בגופו, היא צריכה לגשת לחפש מעלית, לא כי הם רעים, זה פשוט אסור, זה לא אישי.

 3. גבנ"צ- צריך לעבור כמה קניות גבנ"צ ולסיים לבד (בלי הילדים) כמה חבילות של גבינות מוזרות, עד שתגלה את הגבנ"צ עם הטעם הכי דומה לגבינת העמק, או שתקבל טיפ של אלופים ממביניי עניין- גבינת Havarti. אושר גדול.

 4. אין על מסרקי הכינים של הארץ- אצלינו יודעים לתת פייט לכינים. ביוסטון תקנה שמפו כינים במחיר מופקע עם מסרק פלסטיק מגוחך, שקורע מלא שערות וקורע את הכינים מצחוק. מדובר בשלוש בנות לא כולל האמא ואם נמצאה כינה על ראש התלמידה ב-24 לאוגוסט, היא לא תוכל להצטרף לספסל הלימודים, אלא כעבור 4 ימי ניקיון.

 5. השלוקים מתוקים מדי- אין אהבת קיץ גדולה יותר בבתינו, מאהבת השלוקים השקופים, הקטנים והפשוטים במתיקות המעודנת, ואיזה באסה לפתוח חבילת שלוקים ענקיים, צבעוניים מידי וברמת מתיקות של "בדיקת העמסת סוכר" בהיריון (עם הגברים הסליחה). לפעמים פחות זה יותר.

 6. "כולם כאן אוהבים אותנו וכולם כאן חיכו רק לנו"- ככה הכריזה הילדה ביום השני לבואנו כשעשיתי עם הבנות סיבוב "שטיפת עיניים" בחנויות הבגדים הענקיות והצבעוניות- פתחו לכבודן את הדלתות, סגרו אחריהן, אמרו להן בחיוך רחב- Welcome… Good morning… How are you sweety… Can I help you? אמא הם מכירים אותך? קבלת הפנים המחוייכת, הצליחה להמיס לגמרי את ישראליות הקטנות.

 7. שינה על מזרנים והנאות אחרות- שבועיים לפני הטיסה ארזו לנו את הבית, אז עברנו למזרנים ועכשיו שבועיים אחרי הנחיתה, המיטות שלנו עדיין מפליגות בים ואנחנו עדיין על אותם מזרנים, רק ביבשת אחרת. יש משהו מזכך, מגבש וחוויתי בפשטות הזו, ובינינו, אנשים רבים מעבירים ככה חיים שלמים.

 8. קייטנת השרדות אמהות יוסטון- היה ברור לי ששתי המשימות הכי דחופות שלי ברגע שהגענו הן: לעשות מנוי לבריכה ולמצוא אמהות, שותפות גורל, להפקת קייטנת ילדים לשבועיים שעד הלימודים. בתופים ובמחולות הצטרפו מיד 4 אמהות על טפיהן, לקייטנה הנשית שלנו ויחד אנחנו חורשות יעדים ברחבי יוסטון, מתנסות בניווטים רכובים ב-High ways וטופחות לעצמינו על השכם, ש"איזה אלופות אנחנו".

 9. לפעמים גם "איקאה" יכול להרגיש "בבית"- בגלל שאין מושג כזה ארונות בבתים כאן, בטח שלא ארונות קיר, נסעתי עם הילדים לאיקאה לחפש פתרונות אחסון הגיוניים לציוד הרב (מדי) ששלחנו מהארץ. שוטטתי במסלולי איקאה הידועים מראש וזה הרגיש פתאום כל כך בבית- אגף הספות ואחריהן השולחנות, השידות, המיטות...ובסוף הנרות והעציצים בכאילו- מדהים איך עיצוב שוודי, בארצות הברית יכול להרגיש כל כך ישראלי.

 10. טעות של טירונים- אסור בהחלט לשמוע את "בארץ אהבתי" בביצוע חווה אלברשטיין, לא בטעות ולא במכוון, בשבוע שבועיים הראשונים בגולה, זה שובר מורלית ונפשית, זה פותח את כל הצ'אקרות של הדמעות. בכלל הדיסק המופלא של "ארבע אחר הצהריים" יכול לחכות קצת לימים איתנים יותר.

ולמי שהחזיק מעמד וצלח עד הסוף את פרץ השיתופים הארוך הזה, מגיע אירוח ביתי וחם ביוסטון הרחוקה.

שולחת את אהבתי לכולם.

#photo

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square